Sierra Vista, AZ cannabis price index
Flower in Sierra Vista typically costs $8.09 per gram (average $8.27) — measured across 307 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.64–$10.40 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Arizona flower price index
Sierra Vista flower prices by package size
Averages of the real packages on Sierra Vista menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $36.17 | $20 | $10.33 | 152 |
| Quarter (7g) | $58.18 | $46.90 | $8.31 | 4 |
| Half (14g) | $74.10 | $45 | $5.29 | 107 |
Biggest current price drops in Sierra Vista
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Orion Live Resin Cartridge (.5g) Grow Sciences · Vape Pens | 1/2 g | $17.50$3550% off | $35/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Gila Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Okashi Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Sour Grapes Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Melonz Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Lemon Squirt Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Camelback Kush Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Cherryzona Lemonade Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Peach Squirt Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Doc Holidaze Flower Flower | eighth | $26$5250% off | $7.43/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Blueberry Muffin | LOUD High Terpene Extract Jefé Plus Disposable | 2g Super Fog by MFused · Vape Pens | 2 g | $36$7250% off | $18/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Maui Pineapple | FIRE Liquid Diamonds Jefé Disposable | 2g Super Fog by MFused · Vape Pens | 2 g | $36$7250% off | $18/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Rainbow Cloud | TWISTED Disposable | 2g Super Fog by MFused · Vape Pens | 2 g | $36$7250% off | $18/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Baja Blazed | TWISTED Disposable | 2g Super Fog by MFused · Vape Pens | 2 g | $36$7250% off | $18/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Jokerz Stash Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 16 | Blue Zu Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 17 | Space Sasquatch Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 18 | Grape Ape Flower Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 19 | Jack Herer Pre Pack Flower - 14g Abundant Organics · Flower | half ounce | $65$12247% off | $4.64/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 20 | Clementine Delight Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 21 | Funk Mountain #2 Smalls Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 22 | Modern Flower | F1 Durban Mints | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 23 | Modern Flower | Pineapple Upside Down Cake | Big Buds | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 24 | Modern Flower | Granny Spliff | Smalls | 14g Modern Flower · Flower | half ounce | $60$10744% off | $4.29/g | Trulieve Sierra Vista Dispensary Sierra Vista · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Sierra Vista whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Sierra Vista, cheap ounces, cheapest flower per gram, Sierra Vista deals.
Figures come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.