Aurora, CO cannabis price index
Flower in Aurora typically costs $6.29 per gram (average $6.99) — measured across 368 priced listings at 7 licensed dispensaries.
Comparable range $3.15–$13.50 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Colorado flower price index
Aurora flower prices by package size
Averages of the real packages on Aurora menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $26.42 | $4 | $7.55 | 157 |
| Quarter (7g) | $56.33 | $11 | $8.05 | 25 |
| Half (14g) | $52.37 | $11.99 | $3.74 | 61 |
| Ounce (28g) | $74 | $69 | $2.64 | 4 |
Biggest current price drops in Aurora
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OG Grandaddy Purple Disposable Vape Pens | gram | $19.50$2625% off | $19.50/g | JARS Cannabis Aurora Southlands Aurora · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | GDL Live Resin Badder (1g) | GDL Originals | Garlic Banger Green Dot Labs · Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Boioioioioing!!!-(H)-Live Resin Badder-1g-Green Dot Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Safety Meeting-(H)-Live Resin Badder-1g-Green Dot Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | GDL Live Resin Badder (1g) | GDL Originals | Final Boss Green Dot Labs · Concentrates | gram | $30$4025% off | $30/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Tree Flip Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Orange Zkittlez Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Oreoz Blizzard Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Pink Zkittlez Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - SFV OG Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Strawberry & Cream Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Stunna Runtz Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Caked Up Kandy Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Cholado Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Gelato Cake Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Equinox Pre-Pack Flower JAR 3.5g - Mile High Mousse Flower | eighth | $15$1921% off | $4.29/g | Lightshade Rec Dispensary Aurora · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Honey Boo Boo-(I)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Mango Tango-(S)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Orange Runtz-(H)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Pina Colada-(S)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cranberry Kush-(H)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Blue Kush-(S)-Cartidge-1000mg-Flyin' Hawaiian Vape Pens | gram | $10.16$11.9515% off | $10.16/g | LOVA Canna Co - Aurora Aurora · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Aurora whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Aurora, cheap ounces, cheapest flower per gram, Aurora deals.
Figures come from licensed Colorado dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.