Boca Raton, FL cannabis price index
Flower in Boca Raton typically costs $6.36 per gram (average $9.17) — measured across 158 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $4.04–$10 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Boca Raton flower prices by package size
Averages of the real packages on Boca Raton menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $25.23 | $15 | $7.21 | 73 |
| Quarter (7g) | $30.71 | $20 | $4.39 | 38 |
| Half (14g) | $58.33 | $50 | $4.17 | 3 |
| Ounce (28g) | $149 | $149 | $5.32 | 1 |
Biggest current price drops in Boca Raton
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Electric Green | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Headbanger | Joints | 1g Later Days · Pre-rolls | gram | $5$1050% off | $5/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Curaleaf Pepe L'Orange Pre-Roll 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Curaleaf Orbit Cookies Pre-Roll Single | 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Curaleaf Agent Z Pre-Roll Single | 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Curaleaf Cap Junky Pre-Roll 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Curaleaf Baba yaga Pre-Roll Single | 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Curaleaf Silver Mirage Pre-Roll 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Curaleaf Country Cookies Pre-Roll Pack 2-Pack | 0.8g Flower | 2/5 g · 2-pack | $6$1250% off | $15/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Curaleaf Purple Chill Pre-Roll 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Curaleaf Baba Yaga Pre-Roll Pack 0.4g ea | 2-Pack Flower | 2/5 g · 2-pack | $6$1250% off | $15/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Curaleaf Frost Wraith Pre-Roll 1g Flower | gram | $6$1250% off | $6/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Sherb Cream Pie: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | NY Sour Diesel | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Powdered Donuts: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Sin Mintz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Cake Mintz | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Ruby Slippers | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Red Rock Runtz: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Truckee Thunder: Live Sugar Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Lava Cake | Solvent | Sugar | 1g Concentrates | gram | $20$4050% off | $20/g | AYR Cannabis Dispensary Boca Raton Boca Raton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Find. Delphi Diesel Trim & Shake 7g Flower | quarter | $25$5050% off | $3.57/g | Curaleaf Dispensary Boca Raton West Boca Raton · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Boca Raton whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Boca Raton, cheap ounces, cheapest flower per gram, Boca Raton deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.