Hollywood, FL cannabis price index
Flower in Hollywood typically costs $9.29 per gram (average $9.15) — measured across 137 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $4.91–$14.29 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Hollywood flower prices by package size
Averages of the real packages on Hollywood menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $35.34 | $15 | $10.10 | 81 |
| Quarter (7g) | $52.29 | $30 | $7.47 | 44 |
| Half (14g) | $147.78 | $75 | $10.56 | 9 |
| Ounce (28g) | $139.33 | $120 | $4.98 | 3 |
Biggest current price drops in Hollywood
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Stardawg Pie | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Zero Gravity | Big Buds | 3.5g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Purple Alien | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sundae Eclipse Flower Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Bouncing Buddha | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Hoover Runtz Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Valley of Fire Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Sherb Cream Pie Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bouncing Buddha | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Purple Alien | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Stardawg Pie Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Jealous Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Red Rock Runtz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Banana Cream Jealousy: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | LGMO Flower Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Banana Cream Jealousy | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $25$4038% off | $7.06/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Melon Bomb Flower Flower | 3.54 g | $25$4038% off | $7.06/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Valley of Fire Flower Flower | 3.54 g | $25$4038% off | $7.06/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Sour Tsunami | Cartridge | 1g Entourage Cannabis · Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Strawnanna Flower Flower | 3.54 g | $25$4038% off | $7.06/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | Blue Widow 1:1 THC:CBD Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$4038% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Blissful Berry | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $32.50$5035% off | $32.50/g | AYR Cannabis Dispensary Hollywood Hollywood · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Hollywood whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Hollywood, cheap ounces, cheapest flower per gram, Hollywood deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.