Palm Harbor, FL cannabis price index
Flower in Palm Harbor typically costs $7.14 per gram (average $12.24) — measured across 228 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $4.29–$49.50 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Palm Harbor flower prices by package size
Averages of the real packages on Palm Harbor menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $26.59 | $15 | $7.60 | 95 |
| Quarter (7g) | $32 | $25 | $4.57 | 51 |
| Half (14g) | $55 | $50 | $3.93 | 5 |
| Ounce (28g) | $149 | $149 | $5.32 | 1 |
Biggest current price drops in Palm Harbor
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Curaleaf Peanut Butter Muffin RSO Syringe 1g Concentrates | gram | $20$5564% off | $20/g | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Watermelon Jellies | 100mg | 10ct | 10mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $11.25$2555% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | JAMS Mango Ratioed Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $11.25$2555% off | $112.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JAMS Ruby Red Grapefruit Classic Fruit Chew [10mg] 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $11.25$2555% off | $112.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JAMS Grape Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $11.25$2555% off | $112.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | JAMS Blueberry Classic Fruit Chew [10mg] 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $11.25$2555% off | $112.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | JAMS Blood Orange Blackberry Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $11.25$2555% off | $112.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Mixed Berry Jellies | 100mg | 10ct | 10mg/ea JAMS · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $11.25$2555% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | JAMS Strawberry Lemonade Fast-Acting Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | JAMS Green Apple Fast-Acting Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | JAMS Pomegranate Fast-Acting Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | JAMS Pineapple Sugar Free Fruit Chews 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | JAMS Watermelon Lime Fast-Acting Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | JAMS Tangerine Fast-Acting Fruit Chew 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | JAMS Strawberry Sugar Free Fruit Chews 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $13.50$3055% off | $135/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Select X-Bites Blackberry Lemon Live Rosin Bites 10mg ea | 10-Pack Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $15.75$3555% off | $157.50/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Kudu RSO Sativa Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Blue Kudu RSO Hybrid Milk Chocolate 200mg Edibles | each · 200mg THC | $22.50$5055% off | $11.25/100mg THC | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Select Huckleberry Jam Fruit STIQ 1g Vape Pens | gram | $25$5555% off | $25/g | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Electric Green | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Blue Mimosa Flower Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Star Mints | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Find. Baba Yaga Whole Flower 3.5g Flower | eighth | $17.50$3854% off | $5/g | Curaleaf Dispensary Palm Harbor Palm Harbor · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Palm Harbor whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Palm Harbor, cheap ounces, cheapest flower per gram, Palm Harbor deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.