Sebring, FL cannabis price index
Flower in Sebring typically costs $8.57 per gram (average $9.07) — measured across 143 priced listings at 3 licensed dispensaries.
Comparable range $4.29–$14.36 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide Florida flower price index
Sebring flower prices by package size
Averages of the real packages on Sebring menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $35.90 | $15 | $10.26 | 77 |
| Quarter (7g) | $46.07 | $20 | $6.58 | 41 |
| Half (14g) | $132.38 | $50 | $9.46 | 16 |
| Ounce (28g) | $277.89 | $149 | $9.92 | 9 |
Biggest current price drops in Sebring
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Fresa Cookies | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Electric Green | Big Buds | 14g Flower | half ounce | $50$11055% off | $3.57/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Big Pete's Treats | Chocolate Chip Cookies | 100mg | 10ct | 10mg/ea Big Pete's Treats · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $10$2050% off | $10/100mg THC | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Blood Orange | Disposable | 1g Later Days · Vape Pens | gram | $25$5050% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | London Pound Cake | Solventless | Diamonds | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Ruby Slippers | Solventless | Rosin | 1g Concentrates | gram | $30$5546% off | $30/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Stardawg Pie Flower Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bouncing Buddha | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Zero Gravity | Big Buds | 3.5g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Sundae Eclipse | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Purple Alien | Big Buds | 3.54g Flower | 3.54 g | $22.50$4044% off | $6.36/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Bouncing Buddha | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Purple Alien | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Hoover Runtz Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Stardawg Pie Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Valley of Fire Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Sherb Cream Pie | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Sundae Eclipse Smalls Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Banana Cream Jealousy | Smalls | 7g Flower | quarter | $40$7043% off | $5.71/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Sherbert Sundae | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 21 | Lollipopz | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 22 | Purple Alien: Live Resin Vape Cartridge Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 23 | SFV Kush | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 24 | Jealous Cake | Cartridge | 1g Vape Pens | gram | $25$42.5041% off | $25/g | AYR Cannabis Dispensary Sebring Sebring · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Sebring whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Sebring, cheap ounces, cheapest flower per gram, Sebring deals.
Figures come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.