Glen Burnie, MD cannabis price index
Flower in Glen Burnie typically costs $8 per gram (average $8.27) — measured across 245 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.86–$10.29 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Glen Burnie flower prices by package size
Averages of the real packages on Glen Burnie menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $30.21 | $24 | $8.63 | 146 |
| Quarter (7g) | $59.67 | $48 | $8.52 | 38 |
| Half (14g) | $103.37 | $90 | $7.38 | 39 |
| Ounce (28g) | $179.53 | $150 | $6.41 | 16 |
Biggest current price drops in Glen Burnie
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cherry Pineapple Zlushie Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Frosted Passionfruit Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | 24k Gold Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Raspberry Daydream Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Super Sour Diesel Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Pina Colada Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Purple Martian Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Berry Scary Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Blue Cheese Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Blue Dream Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Jack Herer Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Banana Munson Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Super Sour Peach Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | London Pound Cake Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Maui Berry Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Pink Lemonade Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Banana Pancakes Distillate Vape 0.5g SunMed Growers · Vape Pens | 1/2 g | $18.75$2525% off | $37.50/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Pave Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Layer Cake Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Cherry Limeade Cake Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Cherry Chem Liquid Diamonds & Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Spritzer Liquid Diamonds and Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Gelato Cake Liquid Diamonds and Sauce Vape Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Super Silver Dawg Liquid Diamonds & Sauce Cartridge District Cannabis · Vape Pens | 1/2 g | $22.50$3025% off | $45/g | Ritual Dispensary Glen Burnie · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Glen Burnie whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Glen Burnie, cheap ounces, cheapest flower per gram, Glen Burnie deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.