Rosedale, MD cannabis price index
Flower in Rosedale typically costs $10 per gram (average $9.67) — measured across 155 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.86–$12.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Maryland flower price index
Rosedale flower prices by package size
Averages of the real packages on Rosedale menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $35.58 | $20 | $10.17 | 112 |
| Quarter (7g) | $60.56 | $45 | $8.65 | 9 |
| Half (14g) | $112.50 | $70 | $8.04 | 12 |
| Ounce (28g) | $170 | $140 | $6.07 | 5 |
Biggest current price drops in Rosedale
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | In House | Lemon Margy | 3.5G Flower | eighth | $20$4050% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Garcia Hand Picked | Florida Kush | Mini Joints | 0.5g each | 2pk Garcia Hand Picked · Pre-rolls | gram · 2-pack | $8$1547% off | $8/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | windu | Big Buds | 3.5g Kind Tree · Flower | eighth | $25$4544% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | BLVCK MRKT | Pank Lemonade | 3.5G HP Flower | eighth | $20$3543% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Headshot | 3.5g Flower | eighth | $20$3543% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | BLVCK MRKT | Berry Trix | 3.5g HP Flower | eighth | $20$3543% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | District Cannabis | Berry Payton | 3.5g Pre Packed Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Grassroots | Velvet Spritz | 3.5G Smalls Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Bulbz | Flower | 3.5g Find · Flower | eighth | $25$4038% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find | Bottomless Mints | Joint | 1g Find · Pre-rolls | gram | $8$1233% off | $8/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | In House | Bapple Fritz | 3.5G Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | In House | Gelato 33 | 3.5G Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | In House | Forbidden Zkittlez | 3.5g Pre Packed Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Commerce City Kush Flower (3.5g) SunMed Growers · Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Maryland Herb Co. | Lava Lamp | 3.5g HP Flower | eighth | $20$3033% off | $5.71/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Evermore | White Gummy Starburst | 1.0g Slyde Disposable Vape Pens | gram | $30$4533% off | $30/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Hawaiian | Disposable | 1g Evermore Cannabis Company · Vape Pens | gram | $30$4533% off | $30/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Evermore | Cantaloupe Craze | 1.0G Slyde Disposable Vape Pens | gram | $30$4533% off | $30/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Black Maple #22 Flower 3.5g Good Green · Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Modern Flower | Suit & Tie | 3.5g HP Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Modern Flower | GMO Lato | 3.5g Pre Packed Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | MK Ultra Black Ops | Gold | Trimmed Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Cherry Chem Flower District Cannabis · Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Appalachian Haze | Gold | Trimmed Flower Grow West Cannabis Company · Flower | eighth | $25$3529% off | $7.14/g | Nirvana Cannabis - Rosedale Rosedale · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Rosedale whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Rosedale, cheap ounces, cheapest flower per gram, Rosedale deals.
Figures come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.