Corinth, MS cannabis price index
Flower in Corinth typically costs $8 per gram (average $8.17) — measured across 307 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $5.44–$10.50 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Corinth flower prices by package size
Averages of the real packages on Corinth menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $30.24 | $15 | $8.64 | 201 |
| Quarter (7g) | $42.65 | $24 | $6.09 | 85 |
| Half (14g) | $79 | $70 | $5.64 | 7 |
Biggest current price drops in Corinth
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Day Farm - Super J's: Blueberry x Blueberry Headband - Infused Pre-Roll Infused Pre-rolls | gram | $1$1593% off | $1/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | ROOTDOWN x SHC - Purple Pound Cake - Cured Crumble & Terp Sauce Concentrates | gram | $30$6050% off | $30/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | ROOTDOWN - Gorilla Glue #4 (GG4) - Flower Jar Flower | eighth | $23.40$3940% off | $6.69/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Rootdown - Rainbow Zangria - Flower Jar 3.5g ROOTDOWN · Flower | eighth | $23.40$3940% off | $6.69/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Gummy Bar - 100mg - Sour Blue Razz MidSouth Extracts · Edibles | each · 100mg THC | $10$1533% off | $10/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Falcon Deluxe | Flower | 3.5g Delta Bud Company · Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Gary Burger | Flower | 3.5G Delta Bud Company · Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Black Water Reserve | 7g | Menage Flower | quarter | $31$4531% off | $4.43/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Northern Lights #2 | Minis | 0.5g each | 7pk 74 Suns · Pre-rolls | eighth · 7-pack | $29$4231% off | $8.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Pure MS | 500mg | Passion Fruit Guava | Sleep Gummies Edibles | each · 500mg THC | $38$5531% off | $7.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Gummies - Hyper Relief - 500mg - Mango MidSouth Extracts · Edibles | each · 500mg THC | $38$5531% off | $7.60/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | JAMS | 1000mg | Cherry | 100ct Edibles | each · 1000mg THC | $52$7531% off | $5.20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Plantwerks | 3.5g | Orange Cookie Chem Flower | eighth | $23$3330% off | $6.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Loud Candy Cream | Flower | 7g Delta Bud Company · Flower | quarter | $37$5330% off | $5.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Rootdown - Blueberry - Nano Full Spectrum Resin Gummies 100mg ROOTDOWN · Edibles | each · 100mg THC | $11.20$1630% off | $11.20/100mg THC | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | ROOTDOWN - Violet Fog - A Buds - Flower Flower | eighth | $22.40$3230% off | $6.40/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | ROOTDOWN - Gorilla Glue #4 (GG4) - B Buds - Flower Flower | eighth | $24.50$3530% off | $7/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | ROOTDOWN - Permanent Chimera - Flower Flower | eighth | $24.50$3530% off | $7/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | ROOTDOWN - Rancid Root - Pre-Roll 0.35g - 10pk Pre-rolls | eighth · 10-pack | $26.60$3830% off | $7.60/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Rootdown - DeadHead OG - Flower Jar 3.5g ROOTDOWN · Flower | eighth | $27.30$3930% off | $7.80/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | ROOTDOWN - AREA 41 - Flower Jar Flower | eighth | $27.30$3930% off | $7.80/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Rootdown - BanAnaconda - Flower Jar 3.5g ROOTDOWN · Flower | eighth | $27.30$3930% off | $7.80/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | ROOTDOWN - Cake Crasher - Flower Jar Flower | eighth | $27.30$3930% off | $7.80/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Rootdown - Garlic Cocktail - B Buds - Flower 3.5g ROOTDOWN · Flower | eighth | $27.30$3930% off | $7.80/g | ROOTDOWN Corinth · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Corinth whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Corinth, cheap ounces, cheapest flower per gram, Corinth deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.