Meridian, MS cannabis price index
Flower in Meridian typically costs $8.86 per gram (average $9.06) — measured across 184 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $6.57–$10.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Meridian flower prices by package size
Averages of the real packages on Meridian menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $33.44 | $20 | $9.55 | 111 |
| Quarter (7g) | $49.61 | $40 | $7.09 | 59 |
| Half (14g) | $80.40 | $79 | $5.74 | 5 |
Biggest current price drops in Meridian
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Big River | .5g | Sour Tangie Concentrates | 1/2 g | $19$3241% off | $38/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Suite 1620 | 100mg | Infused Sugar Edibles | each · 100mg THC | $21$3540% off | $21/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Ripple | 100mg | Balanced | Water-Soluble Powder | 10pk Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $21$3540% off | $21/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | 200mg Infused Honey Shots - Sherb MidSouth Extracts · Edibles | each · 200mg THC | $24$4040% off | $12/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lagniappe | Solventless | Ice Water Hash | 1g Concentrates | gram | $27$4540% off | $27/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Suite 1620 | 100mg | Hazelnut Spread Edibles | each · 100mg THC | $27$4540% off | $27/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Tyson 2.0 | Mega Bites | Cherry Punch Gummies | 300mg | 10ct | 30mg/ea TYSON 2.0 · Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $30$5040% off | $10/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Big River | 1g | Strawberry Cough | Dab Brush Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Big River | 1g | Super Lemon Haze | Krushed Diamonds Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Ric Flair Drip | 300mg | Strawberry Banana | 10pk Edibles | each · 10-pack · 300mg THC | $30$5040% off | $10/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Big River | 1g | Skywalker OG | Krushed Diamonds Concentrates | gram | $30$5040% off | $30/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Black Water Reserve | 500mg | Mango | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $35$5840% off | $7/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Black Water Reserve | 500mg | Strawberry | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $35$5840% off | $7/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Water Reserve | 1g | Stunna Runtz | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $35$5840% off | $35/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Black Water Reserve | 500mg | Pineapple | Gummies | 10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $35$5840% off | $7/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Black Water Reserve | 1g | #34 | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $34$5639% off | $34/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Black Water Reserve | 1g | Pablo's Revenge | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $34$5639% off | $34/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Black Water Reserve | 1g | Z Banger | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $34$5639% off | $34/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Black Water Reserve | 500mg | Sour Watermelon | Gummies |10pk Edibles | each · 10-pack · 500mg THC | $34$5639% off | $6.80/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | RSO Sleep | Solventless | 1g Drool · Concentrates | gram | $34$5639% off | $34/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Zookies – Rosin Cartridge – .5g Gruv · Vape Pens | 1/2 g | $28$4639% off | $56/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Super Fruit | Big Buds | 3.5g Southern Sky Brands · Flower | eighth | $24$3531% off | $6.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | StankVegas Southern Sky Brands · Flower | eighth | $24$3531% off | $6.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | New Altitude | 3.5g | Oreoz Blizzard Flower | eighth | $29$4231% off | $8.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Meridian · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Meridian whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Meridian, cheap ounces, cheapest flower per gram, Meridian deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.