Poplarville, MS cannabis price index
Flower in Poplarville typically costs $8 per gram (average $8.70) — measured across 136 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.71–$10.86 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Mississippi flower price index
Poplarville flower prices by package size
Averages of the real packages on Poplarville menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $30.92 | $20 | $8.83 | 75 |
| Quarter (7g) | $44.51 | $33 | $6.36 | 41 |
| Half (14g) | $76 | $62 | $5.43 | 8 |
Biggest current price drops in Poplarville
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sour Mai Tai Southern Sky Brands · Flower | eighth | $24$3531% off | $6.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Black Water Reserve | 1g | Z Banger | Cured Resin Disposable Vape Pens | gram | $31$4531% off | $31/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Moose Medows | 3.5g | Coolio Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Moose Meadows | 3.5g | 777 Flower | eighth | $31$4531% off | $8.86/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Muncheez | 100mg | Cookie Krunch | Cereal Bars Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Muncheez | Cookies 'N Cream | 100mg REC Muncheez · Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Muncheez | Cinnamon Krunch | 100mg REC Muncheez · Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Muncheez | 100mg | Berries N Cream | Cereal Bars Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Muncheez Fruity Krunch | 100mg | REC Muncheez · Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Muncheez | 100mg | Cocoa Krunch | Cereal Bars Edibles | each · 100mg THC | $20$2931% off | $20/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Mocktail Mix - 150mg - Margarita MidSouth Extracts · Drinks | each · 150mg THC | $18$2631% off | $12/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Black Water Reserve | 3.5g | Grape Lobster Flower | eighth | $30$4330% off | $8.57/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Watermelon Gusher | Big Buds | 3.5g Southern Sky Brands · Flower | eighth | $28$4030% off | $8/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | LA Kush Cake Southern Sky Brands · Flower | eighth | $28$4030% off | $8/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Moose Meadows | 7g | 97 Sweet Tooth Flower | quarter | $54$7730% off | $7.71/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Devil's Den | Big Buds | 3.5g Southern Sky Brands · Flower | eighth | $22$3129% off | $6.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Southern Sky Brands | BBQ Sauce | 150mg Southern Sky Brands · Edibles | each · 150mg THC | $20$2829% off | $13.33/100mg THC | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | New Altitude | 1g | Campfire Coffee | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $10$1323% off | $10/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Tropical Lay | Joints | 1g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$922% off | $7/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Dragon Fire Farms | 1g | Neon Blaze | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$922% off | $7/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Super Boof Pre Roll 1g Magnolia High · Pre-rolls | gram | $7$922% off | $7/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Dragon Fire | 1g | Shiz Nit | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$922% off | $7/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Russian Assassin | Joints | 1g | 2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $7$922% off | $7/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Coastal Crop | 3.5g | Gelato Zkittlez Flower | eighth | $22$2821% off | $6.29/g | DABBS Cannabis Dispensary Poplarville · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Poplarville whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Poplarville, cheap ounces, cheapest flower per gram, Poplarville deals.
Figures come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.