Eagleville, MO cannabis price index
Flower in Eagleville typically costs $6.29 per gram (average $6.63) — measured across 232 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $4.86–$9.10 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Missouri flower price index
Eagleville flower prices by package size
Averages of the real packages on Eagleville menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $24.86 | $20 | $7.10 | 154 |
| Quarter (7g) | $37.73 | $31.20 | $5.39 | 25 |
| Half (14g) | $72.31 | $60 | $5.17 | 28 |
| Ounce (28g) | $141.81 | $119.20 | $5.06 | 23 |
Biggest current price drops in Eagleville
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Wavelength | Purple Punch | 1g LR Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | 1/2 g | $16$2020% off | $32/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Wavelength | GSC | 1g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | 1/2 g | $16$2020% off | $32/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Wavelength | Fruit Bedrock | 1g LR Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | 1/2 g | $16$2020% off | $32/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Wavelength | Strawberry Cough | 0.5g Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | 1/2 g | $16$2020% off | $32/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Wavelength | Northern Lights | 1g LR Cart Wavelength Extracts · Vape Pens | 1/2 g | $16$2020% off | $32/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Biskit #1 | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $17.60$2220% off | $35.20/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Blueberry Underground | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $17.60$2220% off | $35.20/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Berry Bloomz | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $17.60$2220% off | $35.20/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Paradise Petrol | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $17.60$2220% off | $35.20/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Hollywood | Cartridge | 0.5g Vape Pens | 1/2 g | $17.60$2220% off | $35.20/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Codes: Flower | Grape Gossip | 14g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Codes: Flower | Vertical Kush | 3.5g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Codes: Flower | Gush Mints | 3.5g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | CODES: Flower | Tropicana Banana Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | CODES: Flower | The Bridge Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Codes: Flower | Jealousy Split | 3.5g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | CODES: Flower | Lemon Cherry Sherbert Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Codes: Flower | Lucinda Williams | 3.5g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | Codes: Flower | Member Berry | 3.5g Codes · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Greenlight: Flower | Block Party | 3.5g | Gold Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | Greenlight | White Octane | Flower | 3.5G Greenlight · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 22 | Greenlight | Slurty3 | Flower | 3.5G Greenlight · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Greenlight | Rainbow Snowman | Flower | 3.5G Greenlight · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Greenlight | Grape Cream | Flower | 3.5G Greenlight · Flower | eighth | $20$2520% off | $5.71/g | Good Day Farm Dispensary Eagleville Eagleville · ★ 4.8 · pickup | Aug 1, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Eagleville whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Eagleville, cheap ounces, cheapest flower per gram, Eagleville deals.
Figures come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.