Binghamton, NY cannabis price index
Flower in Binghamton typically costs $8.57 per gram (average $8.77) — measured across 327 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $4.13–$14.27 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide New York flower price index
Binghamton flower prices by package size
Averages of the real packages on Binghamton menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $37.89 | $19.99 | $10.83 | 183 |
| Quarter (7g) | $53.40 | $36 | $7.63 | 34 |
| Half (14g) | $81.57 | $50 | $5.83 | 35 |
| Ounce (28g) | $138.59 | $99 | $4.95 | 58 |
Biggest current price drops in Binghamton
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skyworld | Champagne Patties | 3.5g Jar | Flower | Sativa Hybrid | THC 32.18% Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Skyworld | Triple Burger Skyworld · Flower | eighth | $35$5030% off | $10/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Good Roots | Mandarine Jam (Indica Hybrid) | 3.5g Flower | 26.21% THC Flower | eighth | $36$4520% off | $10.29/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Roots | Candy Hash (Indica Hybrid) | 3.5g Flower | 33.24% THC Flower | eighth | $36$4520% off | $10.29/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Roots | Chocolate Rainbow XXL (Indica Hybrid) | 3.5g Flower | 24.45% THC Flower | eighth | $36$4520% off | $10.29/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Golden Garden | Super Boof | Sativa | 3.5g Flower | 29.1% THC Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Golden Garden | Blue Zushi | Indica | 3.5g Flower | 29.3% THC Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Dantes Inferno | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Buckin Runtz | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Project Lato | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Golden Garden | London Poundcake | Hybrid | 3.5g Flower | 28.5% THC Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Golden Garden | Melted Strawberries | Sativa | 3.5g Flower | 28.8% THC Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | No Cap | Big Buds | 3.5g Flower | eighth | $33.99$39.9915% off | $9.71/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Grocery | Astro GMO | 28g Flower | Indica | 29.94% THC Flower | ounce | $179.10$19910% off | $6.40/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Grocery | Atomic Breath | 28g Flower | Hybrid | 27.03% THC Flower | ounce | $179.10$19910% off | $6.40/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Grocery | Novarine | 28g Flower | Sativa | 29.04% THC Flower | ounce | $179.10$19910% off | $6.40/g | Blissful Buds Binghamton · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Binghamton whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Binghamton, cheap ounces, cheapest flower per gram, Binghamton deals.
Figures come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.