Jamaica, NY cannabis price index
Flower in Jamaica typically costs $10.13 per gram (average $10.12) — measured across 190 priced listings at 2 licensed dispensaries.
Comparable range $5.70–$13.92 per gram · index refreshed Oct 2, 2026
↑ See the statewide New York flower price index
Jamaica flower prices by package size
Averages of the real packages on Jamaica menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $40.10 | $22.15 | $11.46 | 126 |
| Quarter (7g) | $52.41 | $31.01 | $7.49 | 26 |
| Half (14g) | $74.39 | $54 | $5.31 | 14 |
| Ounce (28g) | $149.93 | $115.17 | $5.35 | 9 |
Biggest current price drops in Jamaica
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Honey Banana x Honey Banana Live Resin Infused BagelHole Pre-Roll | 2.5g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $42$6030% off | $16.80/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Blueberry 2.0 x Turbo Blueberry | Infused Joints | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Candy Rain | Infused Joints | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Electric Lime | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Hash Burger x Hash Burger Live Resin Infused Pre-Roll | 1g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $14.40/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Gelonade | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $14.40$1610% off | $19.20/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Rainbow Beltz 2.0 | Infused Minis | 0.75g MFNY · Infused Pre-rolls | each | $15.30$1710% off | $20.40/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Gelonade x Gelonade | Joints | 0.75g MFNY · Pre-rolls | each | $15.30$1710% off | $20.40/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Raspberry Lemonade x Gelato 41 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Creamsicle x Rainbow Beltz Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Grape x Grape Guava 11 Live Resin Gummies | 100mg 10pk MFNY · Edibles | each · 10-pack · 100mg THC | $19.80$2210% off | $19.80/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Sour Green Apple x Sour Diesel | Gummies | 10pk | 10mg/ea MFNY · Edibles | each · 10-pack · 10mg THC | $19.80$2210% off | $198/100mg THC | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Dumbo Gumbo | Big Buds | 4g Flower | each | $39.60$4410% off | $9.90/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | White Fire OG Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | MFNY Skunk Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Candy Rain Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | New York Sour Diesel | Cartridge | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Hash Burger Live Resin 510 Cart Vape | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | The Belafonte Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Blueberry | Cartridge | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Lemon Cane Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Honey Banana Live Resin 510 Cart Vape | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | StrawPaya Live Resin 510 Cart Vape | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Oishii #4 Live Resin 510 Vape Cart | 0.5g MFNY · Vape Pens | each | $40.50$4510% off | $81/g | ESH Cannabis Dispensary Jamaica · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Jamaica whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Jamaica, cheap ounces, cheapest flower per gram, Jamaica deals.
Figures come from licensed New York dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.