London, OH cannabis price index
Flower in London typically costs $7.14 per gram (average $7.91) — measured across 61 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.30–$12.01 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Ohio flower price index
London flower prices by package size
Averages of the real packages on London menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $33.29 | $21.70 | $9.51 | 26 |
| Half (14g) | $85.29 | $77 | $6.09 | 7 |
Biggest current price drops in London
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alien Cookie Mints (Indica-Hybrid) Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gem City Funk (H) Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | caveman | Big Buds | 2.83g Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | #72 | Big Buds | 2.83g Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Tahoe Jack (Sativa) Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Banana Freeze (H) Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Jack Le'Pew (Sativa) Flower | 2.83 g | $15$3152% off | $5.30/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | G Pen Nova Tank Vape Pens | each | $5.50$1150% off | $5.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Puffco Proxy Joystick Cap - Desert Vape Pens | each | $11.50$2350% off | $11.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Peak Pro Joystick Cap - Flourish Vape Pens | each | $12.50$2550% off | $12.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Puffco Peak Pro - Joystick Cap - Onyx Vape Pens | each | $13.50$2750% off | $13.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Puffco Peak Pro Joystick Cap - Pearl Vape Pens | each | $13.50$2750% off | $13.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Puffco Peak Joystick Cap & Tether - Sky Vape Pens | each | $16$3250% off | $16/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | G Pen Connect Vape Pens | each | $58.50$11750% off | $58.50/piece | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Hell on Wheels (Indica Hybrid) Flower | 2.83 g | $20$3238% off | $7.07/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Electric Lemon Power Sip (50mg) Butterfly Effect - Grow Ohio · Drinks | each · 50mg THC | $7$1030% off | $14/100mg THC | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Blue Blast Pre Roll - 1g Pure Ohio Wellness · Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Royal Ramble (Indica Hybrid) - Pre Roll - 1g - 1pk Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Double Stuffed (Sativa Hybrid) - Pre Roll - 1g - 1pk Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Nimbus Snacks Pre Roll - 1g Pure Ohio Wellness · Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | MM (Indica Hybrid) - Pre Roll - 1g - 1pk Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | GEL (Hybrid) - Pre Roll - 1g - 1pk Pre-rolls | gram | $7$1030% off | $7/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Nimbus Snacks Pre Rolls (2 Pack) - 1g Pure Ohio Wellness · Pre-rolls | gram · 2-pack | $8.40$1230% off | $8.40/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | AM (Hybrid) - Pre Roll - 1g -2pk Pre-rolls | gram · 2-pack | $8.40$1230% off | $8.40/g | Pure Ohio Wellness London · ★ 4.4 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in London whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in London, cheap ounces, cheapest flower per gram, London deals.
Figures come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.