Mt Orab, OH cannabis price index
Flower in Mt Orab typically costs $8.17 per gram (average $7.77) — measured across 162 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $5.51–$9.65 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Ohio flower price index
Mt Orab flower prices by package size
Averages of the real packages on Mt Orab menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $28.26 | $18.20 | $8.07 | 81 |
| Quarter (7g) | $68.90 | $65 | $9.84 | 2 |
| Half (14g) | $85.64 | $63.05 | $6.12 | 37 |
| Ounce (28g) | $130 | $130 | $4.64 | 1 |
Biggest current price drops in Mt Orab
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Panama Red - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Grape Stomper - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sour Diesel - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Trainwreck - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.68 g | $16.25$2535% off | $23.90/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Kynd - Nitro Boost Flower | 2.83 g | $16.25$2535% off | $5.74/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Acapulco Gold - 1G - Vape Pens Main Street Health · Vape Pens | 7/10 g | $16.25$2535% off | $16.25/piece | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Maui Wowie - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.66 g | $16.25$2535% off | $24.62/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Blueberry - 1G - Cartridge Main Street Health · Vape Pens | 0.66 g | $16.25$2535% off | $24.62/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | King City Gardens - Cream Smoothie Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | King City Gardens - Pomelo Punch Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | King City Gardens - Gush Mintz Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | King City Gardens - Hive 11 Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | King City Gardens - Frosted Enigma Smalls Flower | eighth | $18.20$2835% off | $5.20/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | tropical mango | Disposable | 0.5g Flower by Edie Parker · Vape Pens | 0.425 g | $19.50$3035% off | $45.88/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Pillow Talk | Cartridge | 0.425g Flower by Edie Parker · Vape Pens | 0.42 g | $19.50$3035% off | $46.43/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Pink Guava | Disposable | 0.5g Flower by Edie Parker · Vape Pens | 0.425 g | $19.50$3035% off | $45.88/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Triple Chocolate Chip - 0.85g Luster Pod Butterfly Effect - Grow Ohio · Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Butterfly Effect - NOT Luster Pod - .85g Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Butterfly Effect - 91R Luster Pod - .85g Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Butterfly Effect - SBC #26 Luster Pod - .85g Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 21 | Tamalez | Big Buds Northwoods Cannabis · Flower | 2.83 g | $19.50$3035% off | $6.89/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 22 | Zerealz - 0.85g Luster Pod Butterfly Effect - Grow Ohio · Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 23 | Black Jack - 0.85g Luster Pod Butterfly Effect - Grow Ohio · Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 24 | Butterfly Effect - SD Luster Pod - .85g Vape Pens | 0.59 g | $19.50$3035% off | $33.05/g | UpLift Mt Orab · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Mt Orab whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Mt Orab, cheap ounces, cheapest flower per gram, Mt Orab deals.
Figures come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.