Kelso, WA cannabis price index
Flower in Kelso typically costs $5.14 per gram (average $6.86) — measured across 162 priced listings at 1 licensed dispensaries.
Comparable range $3.54–$9 per gram · index refreshed Sep 23, 2026
↑ See the statewide Washington flower price index
Kelso flower prices by package size
Averages of the real packages on Kelso menus — not a per-gram figure multiplied up.
| Size | Average | Lowest | Average per gram | Listings |
|---|---|---|---|---|
| Eighth (3.5g) | $19.88 | $15 | $5.68 | 73 |
| Quarter (7g) | $36.52 | $24.75 | $5.22 | 46 |
| Half (14g) | $38.63 | $31.50 | $2.76 | 6 |
| Ounce (28g) | $50.37 | $22.50 | $1.80 | 13 |
Biggest current price drops in Kelso
Ranked by the discount off the listed original price.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Grape Mochi Infused Pre-Roll- 1g- West Coast Gold Infused Pre-rolls | gram | $7.80$1235% off | $7.80/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Hawaiian Lion Infused Pre-Roll- 1g- West Coast Gold Infused Pre-rolls | gram | $7.80$1235% off | $7.80/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Cherry Payton Infused Pre-Roll- .75g- West Coast Gold Infused Pre-rolls | 7/10 g | $9.75$1535% off | $9.75/piece | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | Hybrid Infused Pre-Roll- 2x .5g- Kick Ass Infused Pre-rolls | gram | $3.50$530% off | $3.50/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | Indica Infused Pre-Roll- 2x .5g- Kick Ass Infused Pre-rolls | gram | $3.50$530% off | $3.50/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Bungholio Moonrock Infused Pre-Roll- 2x .5g- Goof Ballz Infused Pre-rolls | gram | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Jabroni Moonrock Infused Pre-Roll- 2x .5g- Goof Ballz Infused Pre-rolls | gram | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | Sk8er Boi | Infused Minis | 0.5g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | Ahhh F&*@! He Bit Me Moonrock Infused Pre-Roll- 2x .5g- Goof Ballz Infused Pre-rolls | gram | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | Canadian Tuxedo Moonrock Infused Pre-Roll- 2x .5g- Goof Ballz Infused Pre-rolls | gram | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | Leviosa Not Leviohsa | Infused Minis | 0.5g | 2pk Infused Pre-rolls | gram · 2-pack | $4.20$630% off | $4.20/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | Grape Pie | Infused Joints | 0.75g | 2pk Infused Pre-rolls | 1.5 g · 2-pack | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | Gushers Mai-Tai | Infused Joints | 0.75g | 2pk Infused Pre-rolls | 1.5 g · 2-pack | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | Garlic Budder Infused Pre-Roll- 2x .75g- Root Down Infused Pre-rolls | 1.5 g | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Tropicana Cherry | Infused Joints | 0.75g | 2pk Infused Pre-rolls | 1.5 g · 2-pack | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Blueberry Jack Infused Pre-Roll- 2x .75g- Root Down Infused Pre-rolls | 1.5 g | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Super Lemon Haze | Infused Joints | 0.75g | 2pk Infused Pre-rolls | 1.5 g · 2-pack | $7$1030% off | $4.67/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Hash Burger Infused Pre-Roll- 2x .5g- Flawless Extracts Infused Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 19 | Old School Lemons Infused Pre-Roll- 2x .5g- Flawless Extracts Infused Pre-rolls | gram | $7.70$1130% off | $7.70/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 20 | Gelato Cake Infused Pre-Roll- 2x .5g- Flawless Extracts Infused Pre-rolls | gram | $8.40$1230% off | $8.40/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 21 | Animal Tsunami | Infused Joint | 1g Plaid Jacket · Infused Pre-rolls | gram | $11.90$1730% off | $11.90/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 22 | Hash Burger | Infused Blunt | 1g Plaid Jacket · Infused Pre-rolls | gram | $11.90$1730% off | $11.90/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 23 | Hash Burger | Infused Joint | 1g Plaid Jacket · Infused Pre-rolls | gram | $11.90$1730% off | $11.90/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 24 | Dirty White Girls | Infused Blunt | 1g Plaid Jacket · Infused Pre-rolls | gram | $11.90$1730% off | $11.90/g | Uncle Willie's Cannabis Kelso · ★ 4.6 · pickup | Aug 1, 2026 |
How this index is built
Each priced flower listing in Kelso whose package size is published on the menu is converted to a price per gram. Listings with no published size are excluded rather than estimated, which is why the listing count here is smaller than the total menu count.
Go deeper: cheapest weed in Kelso, cheap ounces, cheapest flower per gram, Kelso deals.
Figures come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.