Cheap ounces in Prescott, AZ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $75.50 — The Pharm Las Vegas Triangle Kush 28g at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($2.70 per gram)
7 real 28g packages on Prescott menus · Prescott average $120.50 an ounce · typical flower $7.21 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Arizona city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Pharm Las Vegas Triangle Kush 28g Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | The Pharm Mothers Milk 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | The Pharm Nepali 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | The Pharm Tropsanto 90 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Shango Easy Frosted Donuts 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Shango Easy Gelatoratti 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Shango Easy Diesel Dunked Donuts 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Prescott
4 packages in this price band among the cheapest Prescott ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | The Pharm Las Vegas Triangle Kush 28g Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | The Pharm Mothers Milk 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | The Pharm Nepali 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | The Pharm Tropsanto 90 28g Smalls Flower | ounce | $75.50 | $2.70/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Prescott
3 packages in this price band among the cheapest Prescott ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shango Easy Frosted Donuts 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Shango Easy Gelatoratti 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Shango Easy Diesel Dunked Donuts 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Prescott · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Prescott
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Prescott has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Prescott ounce: $120.50 across 7 listings, lowest $75.50.
- Average half ounce: $70.76.
- Average quarter: $54.43.
- Average eighth: $41.97.
See also the Prescott flower price index, cheapest flower per gram and Prescott deals.
Prices come from licensed Arizona dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.