Cheap ounces in Carlotta, CA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $80 — BAG 28g Jelly Donutz at Lotta Farms Dispensary - Humboldt Cannabis Shop ($2.86 per gram)
2 real 28g packages on Carlotta menus · Carlotta average $80 an ounce · typical flower $3.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every California city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BAG 28g Jelly Donutz LOTTA · Flower | each | $80 | $2.86/g | Lotta Farms Dispensary - Humboldt Cannabis Shop Carlotta · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bag 28g Lotta Pineapple - 28 g Flower | each | $80 | $2.86/g | Lotta Farms Dispensary - Humboldt Cannabis Shop Carlotta · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Carlotta
2 packages in this price band among the cheapest Carlotta ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BAG 28g Jelly Donutz LOTTA · Flower | each | $80 | $2.86/g | Lotta Farms Dispensary - Humboldt Cannabis Shop Carlotta · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Bag 28g Lotta Pineapple - 28 g Flower | each | $80 | $2.86/g | Lotta Farms Dispensary - Humboldt Cannabis Shop Carlotta · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Carlotta
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Carlotta has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Carlotta ounce: $80 across 2 listings, lowest $80.
- Average half ounce: $42.
- Average quarter: $25.
- Average eighth: $14.50.
See also the Carlotta flower price index, cheapest flower per gram and Carlotta deals.
Prices come from licensed California dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.