Cheap ounces in Twentynine Palms, CA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $97.39 — Choco Culture | Aloha Haze | Smalls | 28g at Red Falcon Twentynine Palms Dispensary ($3.48 per gram)
3 real 28g packages on Twentynine Palms menus · Twentynine Palms average $111.88 an ounce · typical flower $5.22 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every California city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Choco Culture | Aloha Haze | Smalls | 28g Choco Culture · Flower | each | $97.39 | $3.48/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Heritage | Evergreen Berry | Smalls | 28g Heritage · Flower | each | $119.13 | $4.25/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Heritage | Rising Sun | Big Buds | 28g Heritage · Flower | each | $119.13 | $4.25/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Twentynine Palms
1 package in this price band among the cheapest Twentynine Palms ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Choco Culture | Aloha Haze | Smalls | 28g Choco Culture · Flower | each | $97.39 | $3.48/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Twentynine Palms
2 packages in this price band among the cheapest Twentynine Palms ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Heritage | Evergreen Berry | Smalls | 28g Heritage · Flower | each | $119.13 | $4.25/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Heritage | Rising Sun | Big Buds | 28g Heritage · Flower | each | $119.13 | $4.25/g | Red Falcon Twentynine Palms Dispensary Twentynine Palms · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Twentynine Palms
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Twentynine Palms has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Twentynine Palms ounce: $111.88 across 3 listings, lowest $97.39.
- Average half ounce: $58.70.
- Average quarter: $38.72.
- Average eighth: $26.59.
See also the Twentynine Palms flower price index, cheapest flower per gram and Twentynine Palms deals.
Prices come from licensed California dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.