Cheap ounces in Norwalk, CT — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $75 — Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 at Fine Fettle - Norwalk Dispensary ($2.68 per gram)
4 real 28g packages on Norwalk menus · Norwalk average $123.75 an ounce · typical flower $7.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Connecticut city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Theraplant - Pink Certz (H) Flower (28g) C0040001803 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Theraplant - Pinyatti (S) Flower (28g) C0040001687 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Theraplant - Plasma Gas (I) Flower (28g) C0040001808 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Norwalk
1 package in this price band among the cheapest Norwalk ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Good Green - Chkn n WflZ (S) Ground Flower (28g) C0010001622 Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Norwalk
3 packages in this price band among the cheapest Norwalk ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Theraplant - Pink Certz (H) Flower (28g) C0040001803 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Theraplant - Pinyatti (S) Flower (28g) C0040001687 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Theraplant - Plasma Gas (I) Flower (28g) C0040001808 Flower | ounce | $140 | $5/g | Fine Fettle - Norwalk Dispensary Norwalk · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Norwalk
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Norwalk has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Norwalk ounce: $123.75 across 4 listings, lowest $75.
- Average half ounce: $83.71.
- Average quarter: $47.87.
- Average eighth: $30.79.
See also the Norwalk flower price index, cheapest flower per gram and Norwalk deals.
Prices come from licensed Connecticut dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.