Cheap ounces in Pinellas Park, FL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — Ruby Slippers | Big Buds | 14g at AYR Cannabis Dispensary Pinellas Park ($5.32 per gram)
8 real 28g packages on Pinellas Park menus · Pinellas Park average $275.09 an ounce · typical flower $8.47 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every Florida city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ruby Slippers | Big Buds | 14g Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Pinellas Park Pinellas Park · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Pinellas Park
8 packages in this price band among the cheapest Pinellas Park ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ruby Slippers | Big Buds | 14g Flower | ounce | $149$17012% off | $5.32/g | AYR Cannabis Dispensary Pinellas Park Pinellas Park · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Supply Cherry On Top 28g Flower | ounce | $250.25 | $8.94/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | (the) Essence Guava Cooler 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | MÜV GMO S1 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | (the) Essence | Tropical Teeth #8 | Big Buds | 28g (the) Essence · Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | MÜV Super Lemon G 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | MÜV Gush Mints 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | (the) Essence Glitter Bomb 28g Flower | ounce | $300.25 | $10.72/g | MÜV Cannabis Dispensary Pinellas Park · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Pinellas Park
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Pinellas Park has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Pinellas Park ounce: $275.09 across 8 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $136.59.
- Average quarter: $41.06.
- Average eighth: $36.02.
See also the Pinellas Park flower price index, cheapest flower per gram and Pinellas Park deals.
Prices come from licensed Florida dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.