Cheap ounces in Naperville, IL — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $120.50 — Nature's Grace and Wellness Graffiti Shadow Biscuit 28g Ground at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($4.30 per gram)
32 real 28g packages on Naperville menus · Naperville average $181.13 an ounce · typical flower $9.32 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Illinois city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Shadow Biscuit 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Bluenana 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jack Herer Flower 28g Good Green · Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Midweek Friday FacetZ 28g Ground Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sour Diesel Flower 1oz Good Green · Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Midweek Friday Jungle Pie 28g Ground Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Nature's Grace and Wellness Signature Supreme Diesel 28g Smalls Flower | ounce | $170.50 | $6.09/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bedford Grow Sugar Shack 28g Flower Flower | ounce | $170.50 | $6.09/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | &Shine Gorilla Cookies 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Midweek Friday Project 903 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Tales & Travels Samba Slapz 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Animal Scout | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rythm Durban Z 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Ghost Milk | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Apricot Stomper | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Savvy Biscotti 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Savvy Blueberry Forum 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy Crazy Hazey 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Savvy Flying Dutchman 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Savvy Gelato 28g Flower Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Naperville
32 packages in this price band among the cheapest Naperville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Shadow Biscuit 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Nature's Grace and Wellness Graffiti Bluenana 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Jack Herer Flower 28g Good Green · Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Midweek Friday FacetZ 28g Ground Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Sour Diesel Flower 1oz Good Green · Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Midweek Friday Jungle Pie 28g Ground Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Nature's Grace and Wellness Signature Supreme Diesel 28g Smalls Flower | ounce | $170.50 | $6.09/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Bedford Grow Sugar Shack 28g Flower Flower | ounce | $170.50 | $6.09/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | &Shine Gorilla Cookies 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Midweek Friday Project 903 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Tales & Travels Samba Slapz 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Animal Scout | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Rythm Durban Z 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy | Ghost Milk | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Savvy | Apricot Stomper | Big Buds | 28g Savvy · Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Naperville · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Naperville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Naperville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Naperville ounce: $181.13 across 32 listings, lowest $120.50.
- Average half ounce: $106.21.
- Average quarter: $61.68.
- Average eighth: $45.97.
See also the Naperville flower price index, cheapest flower per gram and Naperville deals.
Prices come from licensed Illinois dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.