Cheap ounces in Auburn, ME — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $30 — Shake Bag B.A.M Shake 28g at Curaleaf Dispensary Auburn ($1.07 per gram)
79 real 28g packages on Auburn menus · Auburn average $73.79 an ounce · typical flower $5.99 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maine city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shake Bag B.A.M Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shake Bag Mintz Snackz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shake Bag Mystery Morning Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Shake Bag PB Bites Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shake Bag Silver Dollar Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Shake Bag Tierz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Shake Bag Tourist Trap Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Shake Bag Lunato Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Shake Bag Half Moonana Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Shake Bag Dos Scoops Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Shake Bag Diesel Bite Trim & Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Shake Bag Bulbz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Shake Bag Breakfast Parfait Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Cat Food Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Turnpike Cookies Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Find. Tourist Trap Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Find. B.A.M Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Find. Breakfast Parfait Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Find. Mystery Morning Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Find. Half Moonana Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Auburn
22 packages in this price band among the cheapest Auburn ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Shake Bag B.A.M Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Shake Bag Mintz Snackz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Shake Bag Mystery Morning Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Shake Bag PB Bites Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Shake Bag Silver Dollar Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Shake Bag Tierz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Shake Bag Tourist Trap Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Shake Bag Lunato Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Shake Bag Half Moonana Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Shake Bag Dos Scoops Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Shake Bag Diesel Bite Trim & Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Shake Bag Bulbz Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Shake Bag Breakfast Parfait Shake 28g Flower | ounce | $30 | $1.07/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Cat Food Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Turnpike Cookies Infused Trim & Shake 28g Flower | ounce | $45$5010% off | $1.61/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Auburn
20 packages in this price band among the cheapest Auburn ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Find. Breakfast Parfait Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Find. Muffin Grease Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Find. Mystery Morning Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Find. PB Bites Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Find. Silver Dollar Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Find. Slingria Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Find. Thai Sunrise Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Find. Tierz Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Find. Agent Z Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Find. Tourist Trap Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Find | Muffin Bomb | Big Buds | 28g Find · Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Find. Turnpike Cookies Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Find. Bulbz Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Find. Cat Food Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Find. Cherry Patties Whole Flower 28g Flower | ounce | $67.50$7510% off | $2.41/g | Curaleaf Dispensary Auburn Auburn · ★ 4.3 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Auburn
18 packages in this price band among the cheapest Auburn ounces we're tracking today.
What an ounce costs in Auburn
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Auburn has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Auburn ounce: $73.79 across 79 listings, lowest $30.
- Average half ounce: $61.67.
- Average quarter: $35.52.
- Average eighth: $22.90.
See also the Auburn flower price index, cheapest flower per gram and Auburn deals.
Prices come from licensed Maine dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.