Cheap ounces in Reisterstown, MD — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $190 — SunMed Growers Black Cherry Gelato Whole Flower 28g at Curaleaf Dispensary Reisterstown ($6.79 per gram)
25 real 28g packages on Reisterstown menus · Reisterstown average $221.10 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Maryland city
Cheapest ounces today
Ounces premium ounces (over $100) in Reisterstown
25 packages in this price band among the cheapest Reisterstown ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SunMed Growers Black Cherry Gelato Whole Flower 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Legend Lemon Splash Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Legend Grape Gummiez Whole Flower 28g Flower | ounce | $198 | $7.07/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Modern Flower Skunk Hero Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | District Cannabis Berry Payton Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy Dark Horse Small Buds 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Modern Flower Suit and Tie Whole Flower 28g Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | District Cannabis Pavé Whole Flower 28g Flower | ounce | $206.50$29530% off | $7.38/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | SunMed Growers Sour Diesel Whole Flower 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | District Cannabis Cherry Chem Whole Flower 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | District Cannabis Super Silver Dawg Whole Flower 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Gush Mints Flower (28g) SunMed Growers · Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SunMed Growers SDG OG Whole Flower 28g Flower | ounce | $210 | $7.50/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Modern Flower Dirty Banana Whole Flower 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | RYTHM - Brownie Scout 28g RYTHM · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Curaleaf Dispensary Reisterstown Reisterstown · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Reisterstown
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Reisterstown has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Reisterstown ounce: $221.10 across 25 listings, lowest $190.
- Average half ounce: $97.49.
- Average quarter: $61.17.
- Average eighth: $36.08.
See also the Reisterstown flower price index, cheapest flower per gram and Reisterstown deals.
Prices come from licensed Maryland dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.