Cheap ounces in East Boston, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $85 — Kashmire Pine Flower at BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary ($3.04 per gram)
9 real 28g packages on East Boston menus · East Boston average $114.89 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
Ounces $100 and under in East Boston
3 packages in this price band among the cheapest East Boston ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kashmire Pine Flower Flower | ounce | $85 | $3.04/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Watermelon Z Flower Flower | ounce | $95 | $3.39/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Farmer's Cut | Gas-O-Lina | Flower | 28G Farmer's Cut · Flower | ounce | $100 | $3.57/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in East Boston
6 packages in this price band among the cheapest East Boston ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lemon X #2 Flower Flower | ounce | $125 | $4.46/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Glorious Cannabis Company | Apples and Bananas | Flower | 28g Glorious Cannabis Company · Flower | ounce | $125 | $4.46/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Sanctuary - Flower 28g - Zoap Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Happy Valley - East Boston Medical Marijuana and Recreational Dispensary East Boston · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Insa - Flower 28g - Grape Escape Flower | ounce | $125 | $4.46/g | Happy Valley - East Boston Medical Marijuana and Recreational Dispensary East Boston · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Glitterbomb Flower Flower | ounce | $126 | $4.50/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Unbroken Chain Flower Flower | ounce | $128 | $4.57/g | BOUTIQ East Boston Cannabis Dispensary East Boston · ★ 5.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in East Boston
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if East Boston has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average East Boston ounce: $114.89 across 9 listings, lowest $85.
- Average half ounce: $57.84.
- Average quarter: $43.55.
- Average eighth: $32.73.
See also the East Boston flower price index, cheapest flower per gram and East Boston deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.