Cheap ounces in Palmer, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100 — 1911 | Glorious Cannabis at Canna Retreat Recreational Dispensary ($3.57 per gram)
3 real 28g packages on Palmer menus · Palmer average $103.33 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1911 | Glorious Cannabis Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 4 Eyed Geek| Simpler Daze | 28g Flower (H/S) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Apples and Bananas | Simpler Daze | 28g Flower (H) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Palmer
2 packages in this price band among the cheapest Palmer ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1911 | Glorious Cannabis Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | 4 Eyed Geek| Simpler Daze | 28g Flower (H/S) Flower | ounce | $100 | $3.57/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Palmer
1 package in this price band among the cheapest Palmer ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Apples and Bananas | Simpler Daze | 28g Flower (H) Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Canna Retreat Recreational Dispensary Palmer · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Palmer
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Palmer has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Palmer ounce: $103.33 across 3 listings, lowest $100.
- Average half ounce: $50.
- Average quarter: $35.
- Average eighth: $23.90.
See also the Palmer flower price index, cheapest flower per gram and Palmer deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.