Cheap ounces in Sharon, MA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $100.50 — SeCHe All Day | Flower Lemon Cherry Gelato (H) at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($3.59 per gram)
13 real 28g packages on Sharon menus · Sharon average $114.62 an ounce · typical flower $5.03 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Massachusetts city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SeCHe All Day | Flower Lemon Cherry Gelato (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | SeCHe All Day | Flower Mind Melt (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Tamarindo | Big Buds | 28.3g Seche · Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | SeCHe All Day | Flower Miss DNA (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | SeCHe All Day | Flower Animal Mintz Cake (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Good Green | Flower Funk Bomb (S) Flower | ounce | $110.50 | $3.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pink Diamondz | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Taffy Twist | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120.25 | $4.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Dulce De Uva | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Rythm | Flower Mixed Buds Funk Bomb (S) Flower | ounce | $125.25 | $4.47/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | SeCHe | Flower All Day Lemon Pastry (H) Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Nature’s Heritage | Flower Double Krush (H) Flower | ounce | $140.50 | $5.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Sharon
13 packages in this price band among the cheapest Sharon ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SeCHe All Day | Flower Lemon Cherry Gelato (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | SeCHe All Day | Flower Mind Melt (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Tamarindo | Big Buds | 28.3g Seche · Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | SeCHe All Day | Flower Miss DNA (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | SeCHe All Day | Flower Animal Mintz Cake (H) Flower | ounce | $100.50 | $3.59/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Good Green | Flower Funk Bomb (S) Flower | ounce | $110.50 | $3.95/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Pink Diamondz | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $120 | $4.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Taffy Twist | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120.25 | $4.29/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Dulce De Uva | Big Buds | 28g RYTHM · Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | L'Orange Flower 1.0oz RYTHM · Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Rythm | Flower Mixed Buds Funk Bomb (S) Flower | ounce | $125.25 | $4.47/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | SeCHe | Flower All Day Lemon Pastry (H) Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Nature’s Heritage | Flower Double Krush (H) Flower | ounce | $140.50 | $5.02/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Sharon · ★ 4.5 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Sharon
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Sharon has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Sharon ounce: $114.62 across 13 listings, lowest $100.50.
- Average half ounce: $61.34.
- Average quarter: $38.56.
- Average eighth: $28.25.
See also the Sharon flower price index, cheapest flower per gram and Sharon deals.
Prices come from licensed Massachusetts dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.