Cheap ounces in Starkville, MS — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $165 — Sweet Life Canna | 28g | Jet Fuel at DABBS Cannabis Dispensary ($5.89 per gram)
2 real 28g packages on Starkville menus · Starkville average $165 an ounce · typical flower $8.29 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Mississippi city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Life Canna | 28g | Jet Fuel Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Starkville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Life Canna Co. | 28g | Pineapple Petrol Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Starkville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Starkville
2 packages in this price band among the cheapest Starkville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sweet Life Canna | 28g | Jet Fuel Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Starkville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Sweet Life Canna Co. | 28g | Pineapple Petrol Flower | ounce | $165$20620% off | $5.89/g | DABBS Cannabis Dispensary Starkville · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Starkville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Starkville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Starkville ounce: $165 across 2 listings, lowest $165.
- Average half ounce: $80.17.
- Average quarter: $45.24.
- Average eighth: $32.09.
See also the Starkville flower price index, cheapest flower per gram and Starkville deals.
Prices come from licensed Mississippi dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.