Cheap ounces in Berkeley, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g at Flora Farms Berkeley Dispensary ($5.32 per gram)
9 real 28g packages on Berkeley menus · Berkeley average $181.56 an ounce · typical flower $7.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Greenlight | Block Party | Flower | 1.0OZ Greenlight · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Greenlight | Super Boof | Flower | 28G | PLATINUM Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Greenlight | Zoap | Platinum Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Gush Mints | Smalls | 28g Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Jelly Cake | Smalls | 28g Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Buoyant Bob - Wounded Warriors Breath 28g Buoyant Bob · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pure Michigan | Big Buds | 28g Vivid · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Vivid - Banancaonda Vivid · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Berkeley
9 packages in this price band among the cheapest Berkeley ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rainbow Unicorn | Big Buds | 28g Greenlight · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Greenlight | Block Party | Flower | 1.0OZ Greenlight · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Greenlight | Super Boof | Flower | 28G | PLATINUM Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Greenlight | Zoap | Platinum Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Gush Mints | Smalls | 28g Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Jelly Cake | Smalls | 28g Greenlight · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Buoyant Bob - Wounded Warriors Breath 28g Buoyant Bob · Flower | ounce | $180 | $6.43/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Pure Michigan | Big Buds | 28g Vivid · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Vivid - Banancaonda Vivid · Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Berkeley Dispensary Berkeley · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Berkeley
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Berkeley has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Berkeley ounce: $181.56 across 9 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $81.98.
- Average quarter: $48.06.
- Average eighth: $31.93.
See also the Berkeley flower price index, cheapest flower per gram and Berkeley deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.