Cheap ounces in Lee's Summit, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $143.65 — Skywalker OG at From The Earth Dispensary Lee's Summit ($5.13 per gram)
7 real 28g packages on Lee's Summit menus · Lee's Summit average $187.66 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 1, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skywalker OG Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fugu Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Green Releaf Weed Dispensary Lee’s Summit Lee's Summit · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Vivid | Pure Michigan 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Flora Farms Lee's Summit Dispensary Lee's Summit · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Max AC Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dr. Funkenstein 28g Flower ILLICIT · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GMO Cookies 28G Flower ILLICIT · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Vivid | Compound Z 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Lee's Summit Dispensary Lee's Summit · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Lee's Summit
7 packages in this price band among the cheapest Lee's Summit ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Skywalker OG Flower | ounce | $143.65$16915% off | $5.13/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Fugu Flower | ounce | $160 | $5.71/g | Green Releaf Weed Dispensary Lee’s Summit Lee's Summit · ★ 4.8 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Vivid | Pure Michigan 28g Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Flora Farms Lee's Summit Dispensary Lee's Summit · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Max AC Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Dr. Funkenstein 28g Flower ILLICIT · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | GMO Cookies 28G Flower ILLICIT · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | From The Earth Dispensary Lee's Summit Lee's Summit · ★ 4.4 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Vivid | Compound Z 28g Flower | ounce | $220 | $7.86/g | Flora Farms Lee's Summit Dispensary Lee's Summit · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Lee's Summit
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Lee's Summit has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Lee's Summit ounce: $187.66 across 7 listings, lowest $143.65.
- Average half ounce: $86.61.
- Average quarter: $57.41.
- Average eighth: $33.20.
See also the Lee's Summit flower price index, cheapest flower per gram and Lee's Summit deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.