Cheap ounces in Ozark, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $179 — Greenlight | Zoap | Platinum 28g at Flora Farms Ozark Dispensary ($6.39 per gram)
2 real 28g packages on Ozark menus · Ozark average $184.50 an ounce · typical flower $7.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Greenlight | Zoap | Platinum 28g Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Ozark Dispensary Ozark · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Pure Michigan | Big Buds | 28g Vivid · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Flora Farms Ozark Dispensary Ozark · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Ozark
2 packages in this price band among the cheapest Ozark ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Greenlight | Zoap | Platinum 28g Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Flora Farms Ozark Dispensary Ozark · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Pure Michigan | Big Buds | 28g Vivid · Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Flora Farms Ozark Dispensary Ozark · ★ 4.6 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Ozark
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Ozark has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Ozark ounce: $184.50 across 2 listings, lowest $179.
- Average half ounce: $81.74.
- Average quarter: $50.71.
- Average eighth: $31.77.
See also the Ozark flower price index, cheapest flower per gram and Ozark deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.