Cheap ounces in West Alton, MO — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $149 — CODES: Flower | Red Pop at Codes Dispensary West Alton ($5.32 per gram)
18 real 28g packages on West Alton menus · West Alton average $170.11 an ounce · typical flower $7.86 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Missouri city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CODES: Flower | Red Pop Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Codes: Flower | Fortune Cookie | 3.5g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | CODES: Flower | Green Tea Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | CODES: Flower | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Twin Mints | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Double Dessert | Big Buds Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Billy Ocean Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Glitter Bomb | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | GDF: Flower | Jokerz #53 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | GDF: Flower | Mango Mintality Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | GDF: Flower | Strawberry Pave #16 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | CODES: Flower | Kc Og Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | CODES: Flower | Ruby Violet Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Codes: Flower | Biskit #1 | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 16 | Highway Hotel: Flower | Black Amber Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 17 | Highway Hotel: Flower | Orange Pop Flower | ounce | $189 | $6.75/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 18 | Codes: Flower | Jealousy Split | 28g Codes · Flower | ounce | $219 | $7.82/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in West Alton
18 packages in this price band among the cheapest West Alton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CODES: Flower | Red Pop Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 2 | Codes: Flower | Dayger #4 | 28g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 3 | Codes: Flower | Fortune Cookie | 3.5g Codes · Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 4 | CODES: Flower | Green Tea Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 5 | CODES: Flower | San Fermodo Skunk Flower | ounce | $149 | $5.32/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 6 | Twin Mints | Big Buds | 28g Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 7 | Double Dessert | Big Buds Highway Hotel · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 8 | GDF: Flower | Billy Ocean Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 9 | GDF: Flower | Glitter Bomb | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 10 | GDF: Flower | Jokerz #53 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 11 | GDF: Flower | Mango Mintality Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 12 | GDF: Flower | Strawberry Pave #16 | 28g GOOD DAY FARM · Flower | ounce | $169 | $6.04/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 13 | CODES: Flower | Kc Og Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 14 | CODES: Flower | Ruby Violet Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
| 15 | Codes: Flower | Biskit #1 | 28g Codes · Flower | ounce | $179 | $6.39/g | Codes Dispensary West Alton West Alton · ★ 4.7 · pickup | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in West Alton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if West Alton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average West Alton ounce: $170.11 across 18 listings, lowest $149.
- Average half ounce: $85.08.
- Average quarter: $49.36.
- Average eighth: $31.36.
See also the West Alton flower price index, cheapest flower per gram and West Alton deals.
Prices come from licensed Missouri dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.