Cheap ounces in North Las Vegas, NV — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $55 — Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g at Curaleaf Dispensary North Las Vegas ($1.96 per gram)
6 real 28g packages on North Las Vegas menus · North Las Vegas average $85.08 an ounce · typical flower $7.14 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Nevada city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Core Banana Punch Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Core Peanut Butter Breath Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Citrus Slurp Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary North Las Vegas · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in North Las Vegas
4 packages in this price band among the cheapest North Las Vegas ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prime Cannabis Cherry Tangerine Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Prime Cannabis Green Crack Shake 28g Flower | ounce | $55$7021% off | $1.96/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Core Banana Punch Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Core Jelly Cake Shake 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in North Las Vegas
2 packages in this price band among the cheapest North Las Vegas ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Core Peanut Butter Breath Popcorn 28g Flower | ounce | $110 | $3.93/g | Curaleaf Dispensary North Las Vegas North Las Vegas · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Citrus Slurp Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary North Las Vegas · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in North Las Vegas
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if North Las Vegas has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average North Las Vegas ounce: $85.08 across 6 listings, lowest $55.
- Average half ounce: $58.41.
- Average quarter: $33.85.
- Average eighth: $32.05.
See also the North Las Vegas flower price index, cheapest flower per gram and North Las Vegas deals.
Prices come from licensed Nevada dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.