Cheap ounces in Bridgeton, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $125 — Silver Shelf - Unbranded - Primary Colors (S) at Social Dispensary Bridgeton ($4.46 per gram)
23 real 28g packages on Bridgeton menus · Bridgeton average $175.22 an ounce · typical flower $11.43 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Silver Shelf - Unbranded - Primary Colors (S) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Silver Shelf - Unbranded - Agent Z (S) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Silver Shelf - Unbranded - Gas Lit (H) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Silver Shelf - Find - Berry Medley (S) Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Silver Shelf - Smalls - Find - Mystery Bouquet (H) Flower | ounce | $145$18019% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Silver Shelf - Smalls - Find - Thai Sunrise (S) Flower | ounce | $145$20028% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Silver Shelf - Smalls - Find - Bottomless Mints (H) Flower | ounce | $145$18019% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Silver Shelf - Find - Muffin Grease (H) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Silver Shelf - Find - Pineapple 99 (I) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bottomless Mints | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Watermelon Cakez | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SOAP | 28g Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Slingria | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Silver Shelf - Find - Blue Dreamish (S) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Silver Shelf - Find - Fork Yeah (S) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Silver Shelf - Good Green - Dulce de Uva (I) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Silver Shelf - Good Green - Black Maple (I) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Silver Shelf - Good Green - Couch Crasher (I) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Blue Dreamish | Smalls | 3.5g LEGEND · Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Silver Shelf - Good Green - GMO (I) Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Bridgeton
23 packages in this price band among the cheapest Bridgeton ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Silver Shelf - Unbranded - Primary Colors (S) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Silver Shelf - Unbranded - Agent Z (S) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Silver Shelf - Unbranded - Gas Lit (H) Flower | ounce | $125$20038% off | $4.46/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Silver Shelf - Find - Berry Medley (S) Flower | ounce | $140$20030% off | $5/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Silver Shelf - Smalls - Find - Mystery Bouquet (H) Flower | ounce | $145$18019% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | Silver Shelf - Smalls - Find - Thai Sunrise (S) Flower | ounce | $145$20028% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | Silver Shelf - Smalls - Find - Bottomless Mints (H) Flower | ounce | $145$18019% off | $5.18/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | Silver Shelf - Find - Muffin Grease (H) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | Silver Shelf - Find - Pineapple 99 (I) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 10 | Bottomless Mints | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 11 | Watermelon Cakez | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | SOAP | 28g Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Slingria | Flower | 28g Find · Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Silver Shelf - Find - Blue Dreamish (S) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Silver Shelf - Find - Fork Yeah (S) Flower | ounce | $160$20020% off | $5.71/g | Social Dispensary Bridgeton Bridgeton · ★ 4.8 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Bridgeton
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Bridgeton has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Bridgeton ounce: $175.22 across 23 listings, lowest $125.
- Average half ounce: $112.
- Average quarter: $90.
- Average eighth: $46.38.
See also the Bridgeton flower price index, cheapest flower per gram and Bridgeton deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.