Cheap ounces in Newfoundland, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $190 — Glass Meadows / Flower / Small Buds / i95 - Hybrid / 28G at Spot 23 Dispensary ($6.79 per gram)
1 real 28g packages on Newfoundland menus · Newfoundland average $190 an ounce · typical flower $10.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glass Meadows / Flower / Small Buds / i95 - Hybrid / 28G Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Newfoundland
1 package in this price band among the cheapest Newfoundland ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Glass Meadows / Flower / Small Buds / i95 - Hybrid / 28G Flower | ounce | $190 | $6.79/g | Spot 23 Dispensary Newfoundland · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Newfoundland
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Newfoundland has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Newfoundland ounce: $190 across 1 listings, lowest $190.
- Average half ounce: $138.33.
- Average quarter: $75.98.
- Average eighth: $37.09.
See also the Newfoundland flower price index, cheapest flower per gram and Newfoundland deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.