Cheap ounces in Paulsboro, NJ — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $139 — Dopamine | 28g at Brute's Roots Paulsboro ($4.96 per gram)
9 real 28g packages on Paulsboro menus · Paulsboro average $145.78 an ounce · typical flower $5.71 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Jersey city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dopamine | 28g Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 28g - Flower - Blue Lobzter - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | 28g - Flower - Blue Zushi - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g - Flower - Glazed Ice - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 28g - Flower - Permanent Power - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 28g - Flower - Tiramisu - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 28g - Flower - Yellow Guava - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | 14g - Flower - Strawberry Guava - Good Green - REC Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Paulsboro
9 packages in this price band among the cheapest Paulsboro ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dopamine | 28g Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | 28g - Flower - Blue Lobzter - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | 28g - Flower - Blue Zushi - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | 28g - Flower - Glazed Ice - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | 28g - Flower - Permanent Power - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | 28g - Flower - The One - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | 28g - Flower - Tiramisu - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | 28g - Flower - Yellow Guava - Brute's Roots - REC Flower | ounce | $139 | $4.96/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 9 | 14g - Flower - Strawberry Guava - Good Green - REC Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Brute's Roots Paulsboro Paulsboro · ★ 5.0 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Paulsboro
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Paulsboro has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Paulsboro ounce: $145.78 across 9 listings, lowest $139.
- Average half ounce: $74.
- Average quarter: $43.33.
- Average eighth: $37.13.
See also the Paulsboro flower price index, cheapest flower per gram and Paulsboro deals.
Prices come from licensed New Jersey dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.