Cheap ounces in Eunice, NM — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $24.78 — Desert Peaks 28g Shake Bacio Gelato at Obsidian Haze Cannabis Dispensary ($0.89 per gram)
2 real 28g packages on Eunice menus · Eunice average $53.69 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every New Mexico city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Desert Peaks 28g Shake Bacio Gelato Flower | each | $24.78 | $0.89/g | Obsidian Haze Cannabis Dispensary Eunice · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Righteous Herb 28g Flower Pancakes (I) Flower | each | $82.60 | $2.95/g | Obsidian Haze Cannabis Dispensary Eunice · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Eunice
1 package in this price band among the cheapest Eunice ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Desert Peaks 28g Shake Bacio Gelato Flower | each | $24.78 | $0.89/g | Obsidian Haze Cannabis Dispensary Eunice · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Eunice
1 package in this price band among the cheapest Eunice ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Righteous Herb 28g Flower Pancakes (I) Flower | each | $82.60 | $2.95/g | Obsidian Haze Cannabis Dispensary Eunice · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Eunice
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Eunice has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Eunice ounce: $53.69 across 2 listings, lowest $24.78.
- Average half ounce: $53.30.
- Average quarter: $49.09.
- Average eighth: $26.40.
See also the Eunice flower price index, cheapest flower per gram and Eunice deals.
Prices come from licensed New Mexico dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.