Cheap ounces in Newark, OH — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $140.50 — Marquise | Ground | 28.3g at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($4.96 per gram)
13 real 28g packages on Newark menus · Newark average $186.65 an ounce · typical flower $10.78 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Ohio city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Marquise | Ground | 28.3g Later Days · Flower | 28.3 g | $140.50 | $4.96/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trulieve | R.O. | Flower | Cold Creek Kush (H) (25%) Flower | 28.3 g | $180.50 | $6.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Purpentine Flower Savvy · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Flower | Cedar Rush (S) (21%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Berry Skunk Dawg [28.3g] Flower Savvy · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Flower | Kosher Dawg (H) (21%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Smalls | Funnel Cake (H) (23%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy | Smalls | Layered Cakes (I) (24.8%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Smalls | Strawberry Guava (I) (21.7%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy | Flower | Funk Mountain (S) (22%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Peach Dosi - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | Smalls | Wedding Kush Mints (H) (19%) Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Columbia Care | Flower | Modified Fruit (S) (25%) Flower | 28.3 g | $200.50 | $7.08/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Newark
13 packages in this price band among the cheapest Newark ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Marquise | Ground | 28.3g Later Days · Flower | 28.3 g | $140.50 | $4.96/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Trulieve | R.O. | Flower | Cold Creek Kush (H) (25%) Flower | 28.3 g | $180.50 | $6.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Purpentine Flower Savvy · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy | Flower | Cedar Rush (S) (21%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Berry Skunk Dawg [28.3g] Flower Savvy · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Savvy | Flower | Kosher Dawg (H) (21%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy | Smalls | Funnel Cake (H) (23%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy | Smalls | Layered Cakes (I) (24.8%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy | Smalls | Strawberry Guava (I) (21.7%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy | Flower | Funk Mountain (S) (22%) Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Peach Dosi - 28.3g Flower Butterfly Effect - Grow Ohio · Flower | 28.3 g | $190.50 | $6.73/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy | Smalls | Wedding Kush Mints (H) (19%) Flower | ounce | $190.50 | $6.80/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Columbia Care | Flower | Modified Fruit (S) (25%) Flower | 28.3 g | $200.50 | $7.08/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Newark · ★ 4.5 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Newark
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Newark has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Newark ounce: $186.65 across 13 listings, lowest $140.50.
- Average half ounce: $117.26.
- Average quarter: $82.90.
- Average eighth: $47.70.
See also the Newark flower price index, cheapest flower per gram and Newark deals.
Prices come from licensed Ohio dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.