Cheap ounces in Ardmore, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $39.99 — Black Runtz - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower at Capital Dank Ardmore ($1.43 per gram)
31 real 28g packages on Ardmore menus · Ardmore average $57.73 an ounce · typical flower $4.28 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Runtz - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gumbo - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Boss Cake Cookies - 28g Daily Grind Prepackaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gambo - 28g Daily Grind Prepackaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Cherry Gelato - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Super Candy Gas - 1oz JKJ Smalls Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mouse Cake - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GG4 - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cookie Stomper - 1oz JKJ Smalls Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Permanent Make-Up - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Rainbow Black Runtz - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Papaya - 28g Demboyz Prepackaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Remedy - PrePack Flower - Gelato 45 (H) - 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Black Runtz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cadillac Rainbow | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Cookie Dough Sundae | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Wedding Cake | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | FATSO - 28g DemBoyz Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Government Oasis | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Grape Breath | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $50 and under in Ardmore
11 packages in this price band among the cheapest Ardmore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Black Runtz - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Gumbo - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Boss Cake Cookies - 28g Daily Grind Prepackaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Gambo - 28g Daily Grind Prepackaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Cherry Gelato - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Super Candy Gas - 1oz JKJ Smalls Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Mouse Cake - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | GG4 - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Cookie Stomper - 1oz JKJ Smalls Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Permanent Make-Up - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Rainbow Black Runtz - 28g Daily Grind Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $39.99 | $1.43/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $75 and under in Ardmore
13 packages in this price band among the cheapest Ardmore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Papaya - 28g Demboyz Prepackaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Remedy - PrePack Flower - Gelato 45 (H) - 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Black Runtz | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Cadillac Rainbow | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Cookie Dough Sundae | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Wedding Cake | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | FATSO - 28g DemBoyz Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Government Oasis | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Grape Breath | Big Buds | 28g Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Kosher Kush Breath #6 - 28g Demboyz Prepackaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Kut Throat Gummiez - 28g Demboyz Flower Prepack Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Slapz - 28g DemBoyz Pre-Packaged Flower Flower | ounce | $59.99 | $2.14/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Green Crack 28g (Rocktop Wellness) Flower | ounce | $70 | $2.50/g | The Highest Choice Ardmore · ★ 4.7 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces $100 and under in Ardmore
7 packages in this price band among the cheapest Ardmore ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Purple Sharpiezz - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Pressure Pie - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Only Candy - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Sugaree - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Lemon Fumez - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Cream Smoothie - 28g Reign Gardens Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Zteve - 28g Daily Prepackaged Flower Flower | ounce | $79.99 | $2.86/g | Capital Dank Ardmore Ardmore · ★ 4.9 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Ardmore
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Ardmore has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Ardmore ounce: $57.73 across 31 listings, lowest $39.99.
- Average half ounce: $41.49.
- Average quarter: $18.21.
- Average eighth: $16.84.
See also the Ardmore flower price index, cheapest flower per gram and Ardmore deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.