Cheap ounces in Duncan, OK — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $17.29 — Aero Labs - Dirty Moonshine - Pre-Pack Premium Shake Ounce (3 for $38.90) at Tropic Canna ($0.62 per gram)
26 real 28g packages on Duncan menus · Duncan average $34.44 an ounce · typical flower $4.94 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Oklahoma city
Cheapest ounces today
Ounces $50 and under in Duncan
20 packages in this price band among the cheapest Duncan ounces we're tracking today.
Ounces $75 and under in Duncan
6 packages in this price band among the cheapest Duncan ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Sol Terra Farms - Black Cherry Gelato - Pre-Pack Premium Smalls Ounce Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Octane Mintz | Smalls | 28g Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Gas Runner - Gross - Pre-Pack Premium Smalls Ounce Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | JKJ Processing - GG #4 - Pre-Pack Premium Smalls Ounce Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | JKJ Processing - Grape Gas - Pre-Pack Premium Smalls Ounce Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Sol Terra Farms - Dantes Inferno - Pre-Pack Premium Smalls Ounce Flower | ounce | $60.50 | $2.16/g | Tropic Canna Duncan · ★ 4.0 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Duncan
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Duncan has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Duncan ounce: $34.44 across 26 listings, lowest $17.29.
- Average half ounce: $40.
- Average quarter: $25.
- Average eighth: $21.55.
See also the Duncan flower price index, cheapest flower per gram and Duncan deals.
Prices come from licensed Oklahoma dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.