Cheap ounces in Erie, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $130 — R.O. Earthquake Ground Flower 28g at Curaleaf Dispensary Millcreek ($4.64 per gram)
89 real 28g packages on Erie menus · Erie average $187.30 an ounce · typical flower $8.10 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | R.O. Earthquake Ground Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | INSA Grape Rntz Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | INSA Super Silver Haze Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | INSA GG4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | INSA GG4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | INSA Grape Rntz Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | INSA Super Silver Haze Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Stun Spore | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | SeCHe Fruit Striped Lato Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply Grapefruit Bubble Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Glazed Enigma Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 16 | Supply Chemex Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 17 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 18 | Supply Bob Hope Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 19 | Supply Billy Ocean Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 20 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Erie
60 packages in this price band among the cheapest Erie ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | R.O. Earthquake Ground Flower 28g Flower | ounce | $130 | $4.64/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | INSA Grape Rntz Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | INSA Super Silver Haze Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | INSA GG4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | INSA GG4 Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 6 | INSA Grape Rntz Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 7 | INSA Super Silver Haze Whole Flower 28g Flower | ounce | $170 | $6.07/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 8 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Stun Spore | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | SeCHe Fruit Striped Lato Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary Erie Erie · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply Grapefruit Bubble Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Glazed Enigma Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary Millcreek Erie · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Erie
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Erie has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Erie ounce: $187.30 across 89 listings, lowest $130.
- Average half ounce: $96.43.
- Average quarter: $55.91.
- Average eighth: $37.04.
See also the Erie flower price index, cheapest flower per gram and Erie deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.