Cheap ounces in Monroeville, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $120.50 — Terrapin Beach Daze 28g Ground at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($4.30 per gram)
52 real 28g packages on Monroeville menus · Monroeville average $177.98 an ounce · typical flower $7.13 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Terrapin Beach Daze 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Later Days Sacred Lemon 28g Flower Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Firecracker | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Singapore Sling #9 x Sour Diesel | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Terrapin Flashbang 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Singapore Sling #9 | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Later Days Rainbow Cream 28g Flower Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pineapple Upside Down K | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Old Pal Frostburn Fuel 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Old Pal Razz Punch 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | R.O. Platinum Sour Diesel 28g Flower Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | R.O. Melonade 28g Flower Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SeChe T1 Buddha Gas 28g Flower Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Legend Z Banger 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | SeChe T1 Stun Spore 28g Flower Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Legend Pineapple 99 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Savvy Royal Durban 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Good Green Garlic Drip 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Good Green Secret Sunset 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Monroeville
52 packages in this price band among the cheapest Monroeville ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Terrapin Beach Daze 28g Ground Flower | ounce | $120.50 | $4.30/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Later Days Sacred Lemon 28g Flower Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Firecracker | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Singapore Sling #9 x Sour Diesel | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Terrapin Flashbang 28g Ground Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Singapore Sling #9 | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Later Days Rainbow Cream 28g Flower Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Pineapple Upside Down K | Ground | 28g Flower | ounce | $130.50 | $4.66/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Old Pal Frostburn Fuel 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Old Pal Razz Punch 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | R.O. Platinum Sour Diesel 28g Flower Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | R.O. Melonade 28g Flower Flower | ounce | $150.50 | $5.38/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | SeChe T1 Buddha Gas 28g Flower Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Legend Z Banger 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Cheddar Cheeze | Big Buds | 28g Seche · Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Monroeville · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Monroeville
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Monroeville has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Monroeville ounce: $177.98 across 52 listings, lowest $120.50.
- Average half ounce: $96.57.
- Average quarter: $53.20.
- Average eighth: $34.78.
See also the Monroeville flower price index, cheapest flower per gram and Monroeville deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.