Cheap ounces in Norristown, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $145.50 — Old Pal Lobster Kush 28g Ground at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($5.20 per gram)
22 real 28g packages on Norristown menus · Norristown average $185.09 an ounce · typical flower $7.18 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Old Pal Lobster Kush 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Legend Pineapple 99 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Legend Lemon Sunshine 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Green Garlic Drip 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Green Living Legend 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Terrapin Georgia Pi 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Snake N Break 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Royal Durban 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Pink Diesel 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy Obi Wan Kush 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy Baby Jokerz 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy Galactic Rntz 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy Chimera #3 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy GG 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | B52 Bomber [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | (the) Essence Guava Jam 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | (the) Essence Purple Octane x Jealousy 28g Flower Flower | ounce | $195.50 | $6.98/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | matter. Wookies 28g Flower Flower | ounce | $199.50 | $7.13/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | matter. Melonade 28g Flower Flower | ounce | $199.50 | $7.13/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | matter. Kosher Sour D 28g Flower Flower | ounce | $199.50 | $7.13/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Norristown
22 packages in this price band among the cheapest Norristown ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Old Pal Lobster Kush 28g Ground Flower | ounce | $145.50 | $5.20/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | Legend Pineapple 99 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | Legend Lemon Sunshine 28g Smalls Flower | ounce | $175.50 | $6.27/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | Good Green Garlic Drip 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Good Green Living Legend 28g Smalls Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Terrapin Georgia Pi 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Savvy Snake N Break 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Savvy Royal Durban 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Savvy Pink Diesel 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Savvy Obi Wan Kush 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Savvy Baby Jokerz 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Savvy Galactic Rntz 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Savvy Chimera #3 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Savvy GG 28g Flower Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | B52 Bomber [1oz] Flower Savvy · Flower | ounce | $180.50 | $6.45/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Norristown · ★ 4.6 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Norristown
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Norristown has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Norristown ounce: $185.09 across 22 listings, lowest $145.50.
- Average half ounce: $102.53.
- Average quarter: $51.64.
- Average eighth: $35.30.
See also the Norristown flower price index, cheapest flower per gram and Norristown deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.