Cheap ounces in State College, PA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $175 — SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g at Curaleaf Dispensary State College ($6.25 per gram)
62 real 28g packages on State College menus · State College average $186.77 an ounce · typical flower $8.57 per gram · updated Oct 2, 2026
↑ Compare ounce prices across every Pennsylvania city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Supply Billy Ocean Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Chemex Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Billy Ocean Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Chemex Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 16 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 17 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 18 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 19 | Supply Gassius' Retreat Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 20 | Supply Jokerz Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in State College
60 packages in this price band among the cheapest State College ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 2 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 3 | SeCHe Stun Spore Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 4 | SeCHe Buddha Gas Whole Flower 28g Flower | ounce | $175 | $6.25/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 5 | Supply Director's Cut Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 6 | Supply Chimera Junky Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 7 | Supply Cherry AK Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 8 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 9 | Supply Billy Ocean Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 10 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 11 | Supply Chemex Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 12 | Supply 8" Bagel Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 13 | Supply Billy Ocean Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 14 | Supply Burnt Orange Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
| 15 | Supply Chemex Small Buds 28.3g Flower | 28.3 g | $180 | $6.36/g | Curaleaf Dispensary State College State College · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in State College
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if State College has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average State College ounce: $186.77 across 62 listings, lowest $175.
- Average half ounce: $98.96.
- Average quarter: $55.89.
- Average eighth: $37.10.
See also the State College flower price index, cheapest flower per gram and State College deals.
Prices come from licensed Pennsylvania dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.