Cheap ounces in St Albans City, VT — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $200 — Prepacked Flower - 28G - Black Maple at Mary Jane Junction ($7.14 per gram)
1 real 28g packages on St Albans City menus · St Albans City average $200 an ounce · typical flower $13 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Vermont city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prepacked Flower - 28G - Black Maple Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in St Albans City
1 package in this price band among the cheapest St Albans City ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Prepacked Flower - 28G - Black Maple Flower | ounce | $200 | $7.14/g | Mary Jane Junction St Albans City · ★ 4.8 · delivery | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in St Albans City
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if St Albans City has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average St Albans City ounce: $200 across 1 listings, lowest $200.
- Average half ounce: $120.
- Average quarter: $77.
- Average eighth: $50.
See also the St Albans City flower price index, cheapest flower per gram and St Albans City deals.
Prices come from licensed Vermont dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.