Cheap ounces in Charleston, VA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $166.25 — Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls at Zen Leaf Cannabis Dispensary ($5.94 per gram)
5 real 28g packages on Charleston menus · Charleston average $217.45 an ounce · typical flower $10.04 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Virginia city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls Flower | ounce | $166.25 | $5.94/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy G Purps 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Royal Wedding 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Sunset Scout 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy The Soap 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Charleston
5 packages in this price band among the cheapest Charleston ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Highlander Farms Lake Of Fire 28g Smalls Flower | ounce | $166.25 | $5.94/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 2 | Savvy G Purps 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 3 | Savvy Royal Wedding 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 4 | Savvy Sunset Scout 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
| 5 | Savvy The Soap 28g Flower Flower | ounce | $230.25 | $8.22/g | Zen Leaf Cannabis Dispensary Charleston · ★ 4.9 · pickup | Jul 31, 2026 |
What an ounce costs in Charleston
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Charleston has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Charleston ounce: $217.45 across 5 listings, lowest $166.25.
- Average half ounce: $126.54.
- Average quarter: $68.30.
- Average eighth: $41.97.
See also the Charleston flower price index, cheapest flower per gram and Charleston deals.
Prices come from licensed Virginia dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.