Cheap ounces in Bainbridge Island, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $38 — Cookies | Big Buds | 28g at Paper & Leaf ($1.36 per gram)
15 real 28g packages on Bainbridge Island menus · Bainbridge Island average $103.07 an ounce · typical flower $9.29 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | each | $38 | $1.36/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Kush | Big Buds | 28g Flower | each | $38 | $1.36/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Blue Dream OZ Flower | each | $60 | $2.14/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Old McDonalds Farm Flower Granddaddy Purple 28g Flower | each | $60 | $2.14/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Columbia Natural Flower Where's My Bike? 28g Flower | each | $70 | $2.50/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Columbia Natural Flower Strawberry Cough 28g Flower | each | $70 | $2.50/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Ra Cannabis Flower Strawberry Banana 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Ra Cannabis Flower Zonuts 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Ra Cannabis Flower Peanut Butter Breath 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Ra Cannabis Flower Pine Star 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Bondi Farms Flower Maui Trueblood 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 12 | Bondi Farms Flower Candyland 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 13 | Bondi Farms Flower Super Boof 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 14 | Method Flower Jaffa 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 15 | Canna Organix Flower Tokyo Snow 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Bainbridge Island
2 packages in this price band among the cheapest Bainbridge Island ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Cookies | Big Buds | 28g Flower | each | $38 | $1.36/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Kush | Big Buds | 28g Flower | each | $38 | $1.36/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Bainbridge Island
4 packages in this price band among the cheapest Bainbridge Island ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blue Dream OZ Flower | each | $60 | $2.14/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Old McDonalds Farm Flower Granddaddy Purple 28g Flower | each | $60 | $2.14/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Columbia Natural Flower Where's My Bike? 28g Flower | each | $70 | $2.50/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Columbia Natural Flower Strawberry Cough 28g Flower | each | $70 | $2.50/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $100 and under in Bainbridge Island
4 packages in this price band among the cheapest Bainbridge Island ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ra Cannabis Flower Strawberry Banana 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Ra Cannabis Flower Zonuts 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Ra Cannabis Flower Peanut Butter Breath 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Ra Cannabis Flower Pine Star 28g Flower | each | $80 | $2.86/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Bainbridge Island
5 packages in this price band among the cheapest Bainbridge Island ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bondi Farms Flower Maui Trueblood 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Bondi Farms Flower Candyland 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Bondi Farms Flower Super Boof 28g Flower | each | $170 | $6.07/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Method Flower Jaffa 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Canna Organix Flower Tokyo Snow 28g Flower | each | $190 | $6.79/g | Paper & Leaf Bainbridge Island · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Bainbridge Island
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Bainbridge Island has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Bainbridge Island ounce: $103.07 across 15 listings, lowest $38.
- Average half ounce: $120.
- Average quarter: $68.63.
- Average eighth: $32.87.
See also the Bainbridge Island flower price index, cheapest flower per gram and Bainbridge Island deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.