Cheap ounces in Longview, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $27 — Banana Flower | 28g at Better Buds - $15 Ounces Available Everyday ($0.96 per gram)
49 real 28g packages on Longview menus · Longview average $90.86 an ounce · typical flower $5.36 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
Ounces $50 and under in Longview
18 packages in this price band among the cheapest Longview ounces we're tracking today.
Ounces $75 and under in Longview
3 packages in this price band among the cheapest Longview ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Chem Cake | Big Buds | 28g Flower | ounce | $55 | $1.96/g | Better Buds - $15 Ounces Available Everyday Longview · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | (AHM) Jedi OG (H) 28g Flower | ounce | $70 | $2.50/g | Better Buds - $15 Ounces Available Everyday Longview · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Black Runtz | Big Buds | 14g Flower | ounce | $75 | $2.68/g | Better Buds - $15 Ounces Available Everyday Longview · ★ 4.4 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Longview
28 packages in this price band among the cheapest Longview ounces we're tracking today.
What an ounce costs in Longview
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Longview has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Longview ounce: $90.86 across 49 listings, lowest $27.
- Average half ounce: $65.67.
- Average quarter: $38.02.
- Average eighth: $20.87.
See also the Longview flower price index, cheapest flower per gram and Longview deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.