Cheap ounces in Quincy, WA — today's lowest prices
Cheapest ounce right now: $35 — Lambs Breath - 28 g Shake - FF at GoodBudS ($1.25 per gram)
11 real 28g packages on Quincy menus · Quincy average $102.73 an ounce · typical flower $10.72 per gram · updated Sep 23, 2026
↑ Compare ounce prices across every Washington city
Cheapest ounces today
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lambs Breath - 28 g Shake - FF Flower | each | $35 | $1.25/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Don Mega - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Sub Zero - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Lemon Cherry Cake - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Blueberry Scone - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Frosted Cherry Cookies - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 7 | Dirty White Girl - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 8 | Strawberry Funfetti - 28g - Happy Buds Flower | each | $120 | $4.29/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 9 | Power A1 | Smalls | 28g Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 10 | Grandpa's Secret - 28g - Crackers Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 11 | Silverdale Kush - 28g - Crackers Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $50 and under in Quincy
1 package in this price band among the cheapest Quincy ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lambs Breath - 28 g Shake - FF Flower | each | $35 | $1.25/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces $75 and under in Quincy
6 packages in this price band among the cheapest Quincy ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Don Mega - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Sub Zero - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Lemon Cherry Cake - 28g Micro Buds - Happy Buds Flower | each | $55 | $1.96/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Blueberry Scone - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 5 | Frosted Cherry Cookies - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 6 | Dirty White Girl - 28g - NW Croppers Flower | each | $70 | $2.50/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
Ounces premium ounces (over $100) in Quincy
4 packages in this price band among the cheapest Quincy ounces we're tracking today.
| # | Product | Size | Price | Comparable | Dispensary | Seen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Strawberry Funfetti - 28g - Happy Buds Flower | each | $120 | $4.29/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 2 | Power A1 | Smalls | 28g Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 3 | Grandpa's Secret - 28g - Crackers Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
| 4 | Silverdale Kush - 28g - Crackers Flower | each | $200 | $7.14/g | GoodBudS Quincy · ★ 4.7 · delivery | Aug 1, 2026 |
What an ounce costs in Quincy
Only listings that publish a 28-gram package size appear on this page, so nothing here is a per-gram price multiplied up. Brackets appear only when stock actually falls inside them — if Quincy has no ounces under $50 today, that section simply isn't shown.
- Average Quincy ounce: $102.73 across 11 listings, lowest $35.
- Average half ounce: $59.44.
- Average quarter: $55.83.
- Average eighth: $39.69.
See also the Quincy flower price index, cheapest flower per gram and Quincy deals.
Prices come from licensed Washington dispensary menus and change constantly. Adults 21+ only.